ВЕСТИ

Похваљени ученици на крају I полугодишта

НА СЕДНИЦАМА OДЕЉЕЊСКИХ ВЕЋА ОДРЖАНИХ 29.И 30.1.2020.ГОДИНЕ, ДОНЕТА ЈЕ ОДЛУКА ДА СЕ ПОХВАЉУЈУ СЛЕДЕЋИ УЧЕНИЦИ


 

За постигнут одличан успех и примерно владање:

I-2         

Јовановић Тара                

II-2        

Антић Наталија,

Арсић Анђела,

Којић Лука,

Милошевић Емилија,

Јовић Анђелија,

Карајовић Данка,

II-3        

Милутиновић Кристина

II-5

Станојевић Милан

III-2

Ивановић Алекса

Марковић Сабрина

Милошевић Давид

Радовановић Анђела

Стевић Марко

Стевић Стефан

Стошић Милица

Стојановић Јелена

III-3

Милановић Алекса

Пунђејевић Јелена

Милошевић Анђела

Кринуловић Катарина

Пунђејевић Јована

Мутуљевић Јелица

III-4

Митић Марија               

III-5

Пауновић Кристијан

IV-2

Брус Лара

Ивошевић Алекса

Јевтић Марина

Стојановић Данило

Цветковић Ања

IV-3

Јовић Анђелка

Милановић Марија

Цвејић Јована

IV-6

Јовановић Анђела


За редовност похађања наставе:

I-1

Милош Милошевић

I-2

Бојана Илић

Јелена Костић

Сара Коларевић

Данијел Михајловић

I-5

Милошевић Јован

Павловић Илија

Сандуљевић Синиша

II-2

Данка Карајовић

Богичић Ђорђе

Стефановић Марта

II-5

Станојевић Милан

IV-3

Илић Ивона

IV-6

Весић Теодора

Јовановић Анђела


За постигнут изузетан успех у ваннаставним активностима:

I-1

Илић Кристина, 1.место у трци на 400m и 2. место у штафети 4x100m на Окружном такмичењу у атлетици

I-2

Ћирковић Никола, за освојено 1.место екипно на Окружном такмичењу у стоном тенису

I-4

Бочко Кристина, ангажовање у драмској и рецитаторској секцији, ангажовање у   хору;

Радојчић Ксенија, ангажовање у драмској и рецитаторској секцији

Ивановић Тамара, ангажовање у хору

II-2

Петровић Матеја, 1.место у штафети 4 x 100м на Окружном такмичењу у атлетици

Ивановић Марија, 2. место у скоку у даљ скок у даљ и 2.место штафета 4x100m на Окружном такмичењу у атлетици

II-3

Ристановић Марија Ленка

Обрадовић Александра

Миловановић Милица

Весић Тијана

Гаузановић Анђела, 2 место у штафети 4x100m на Окружном такмичењу у атлетици

II-5

Живановић Анђела

III-1

Станојевић Богдан, за освојено 1.место екипно на Окружном такмичењу у стоном тенису

Марјановић Светлана, за освојено 2.место екипно на Окружном такмичењу у стоном тенису и 3.место у бацању кугле на Окружном такмичењу у атлетици

III-2

Филић Слађана

Милановић Емилија

Миладиновић Јован, освојено 3.место у трци на 1.000м на КРОС СЕРИЈИ РТС-а у Шапцу и освојено 1.место у трци на 400м на Окружном такмичењу у атлетици

Питић Даница, за освојено 2.место екипно на Окружном такмичењу у стоном тенису и друго место у штафети 4 x 100 м на Окружном такмичењу у атлетици

Станковић Александар, 3. место у трци на 1.000м на Окружном такмичењу у атлетици

Станковић Огњен, 1.место у штафети 4 x 100м на Окружном такмичењу у атлетици

IV-1

Јовановић Стеван, за освојено 1.место на турниру у футсалу

Станојевић Видоје, за освојено 1.место на турниру у футсалу

Шоршоковић Никола, за освојено 1.место на турниру у футсалу

Марјановић Кристијан, за освојено 1.место на турниру у футсалу

Павловић Лазар, за освојено 1.место на турниру у футсалу

Мирковић Немања, за освојено 1.место на турниру у футсалу и освојено 1. место у штафети 4 x 100 м на Окружном такмичењу у атлетици

IV-2

Цветковић Ања

Брус Лара

Мирковић Теодора

Голић Лука, за освојено 1.место појединачно и екипно на Окружном такмичењу у стоном тенису и пласман на републичко такмичење

Јовић Маја, 2.место у трци на 400м на Окружном такмичењу у атлетици

Германовић Кристина, треће место у трци на 800м на Окружном такмичењу у атлетици

Ивошевић Алекса, 3. место у скоку у даљ на Окружном такмичењу у атлетици

Радовановић Ненад, 1.место у штафети 4 x 100м на Окружном такмичењу у       атлетици

IV-3

Миленковић Милица, за освојено 2.место појединачно на Окружном такмичењу у стоном тенису

Булутић Наташа, за освојено 2.место екипно на Окружном такмичењу у стоном тенису  

Стојановић Дарко, 2. место у трци на 100м и 1.место у штафети 4 x 100м на Окружном такмичењу у атлетици  

IV-6

Недељковић Марија

Радуловић Тамара, за освојено 2.место екипно на Окружном такмичењу у стоном тенису

Добросављевић Алекса, 1.место у бацању кугле на Окружном такмичењу у атлетици


Свим ученицима честитамо на постигнутим успесима у првом полугодишту ове школске године и желимо им пуно среће и успеха у даљем раду и учењу.

Директор школе Наставничко веће


 

Од анатомије до матуре

Квиз "Од анатомије до матуре"

У оквиру програма обележавања школске славе Светог Саве, 23. јануара 2020. године организован је квиз за ученике ветеринарске и пољопривредне струке под називом "Од антомије до матуре". У квиз такмичењу је учествовало 16 ученика одељења II-2, III-2, IV-1 и IV-2. Такмичење се одвијало кроз шест игара: ко зна зна , сумњиво лице, јавља ми се, корак по корак састави реч и игра пантомиме.

Квиз је изазвао велико интересовање ученика који су дошли да бодре своје другове што доказује пуна фискултурна сала где је квиз и организован.

Квиз је протекао у фер и коректном такмичењу а резултат на крају је био следећи:

1.место екипа "Црни пришт"- 33 поена

Марјан Керчуљ

Немања Мирковић

Анђела Радовановић

Дејан Пауновић

2.место екипа "Кетоза" - 28 поена

Милица Ивановић

Стеван Јовановић

Сабрина Марковић

Емилија Милошевић

3.место екипа " Беснило " - 23 поена

Дамјан Животић

Кристијан Марјановић

Милица Стошић

Анђелија Јовић

4.место екипа " Антракс" – 15 поена

Богдан Јеремић

Јован Радовановић

Александра Васић

Милијана Динић

Поред такмичара који су добили вредне награде (књиге  и производе наше школе) награђени су и посетиоци у лутрији која је организована.

Све честитке такмичарима на показаном знању. Квиз су организовале наставнице Весна Васић и Александра Тошић уз велику помоћ директора и својих колега.

Фото: наставница Биљана Мрђа и ученице Тара Јовановић и Даница Смолић.

 Извештај саставила наставница Александра Тошић

od anatomije (11)

od anatomije (16)

Награде поводом дана просветних радника

Nagrađeni

Поводом дана просветних радника, 8. новембра 2019. године повељу за животно дело је добио Видоје Вукашиновић, директор школе.

Povelja direktor

Истим поводом награду за изузетне резултате у раду, добила је Слађанка Перић, професор српског језика и књижевности.

Nagrade Slađanka Milena

На предлог наше школе Фондацији „Ана и Владе Дивац“, је додељена награда за допринос развоја образовања, а после реализованог пројекта „Оснаживање младих пољопривредника“. Награду је у име Фондације преузела Милена Јовановић, координатор за образовање одраслих.

Уручивање награда је организовано 13.11.2019. године у свечаној сали Градске управе. Том приликом награђене је поздравио Руководилац школске управе, мр Велиша  Јоксимовић, а пригодан музички програм су приредили хорови наставника из ОШ "Свети Сава" и ОШ "Краљ Александар I". Награде је, у присуству представника локалне управе, директора школа, великог броја просветних радника и других гостију, уручио Градоначелник Пожаревца, Бане Спасовић.

Dodela nagrada

 

Пекарски дани 2019 - Алексинац

Дана 18. октобра 2019. ученици и наставници учествовали су на 14. манифестацији Пекарски дани у Алексинцу. Нашу школу су заступали ученици 3/5 Aнђела Радановић; Кристина Јовић и Никола Стевић са професором - ментором Надом Јовановић и помоћним наставником Миланчетом Јовановић.

У такмичарској изложби ''Најлепши славски колач'' у категорији средњих школа 2. место освојила је Анђела Радановић.

Peekarski dani 1Peekarski dani 2Peekarski dani 3Peekarski dani 4

Спортска дешавања

Атлетика окружно такмичење – Костолац 08.10.2019.

  1. Место – екипно (Пољопривредна школа - мушкарци)

Миладиновић Јован III2 -- 400m - прво место

Станковић Александар III2 -- 1000m - треће место

Станковић Огњен III2 – штафета 4x100m – прво место

Добросављевић Алекса IV6 – бацање кугле – прво место

Ивошевић Алекса IV2 скок у даљ – треће место

Петровић Матеја II2 -- штафета 4x100m – прво место

Стојановић Дарко IV3 100m - друго место, штафета 4x100m – прво место

Мирковић Немања IV1 штафета 4x100m – прво место

Радовановић Ненад IV2 штафета 4x100m – прво место

Мушка екипа се пласирала не међуокружно такмичење које ће се одржати у Смедеревској паланци

3. Место – екипно (Пољопривредна школа - девојке)

Илић Кристина I1-- 400m - прво место, штафета 4x100m – друго место

Марјановић Светлана III1 -- бацање кугле – треће место

Питић Даница III2 штафета 4x100m – друго место

Јовић Маја IV2 -- 400m - друго место

Германовић Кристина IV2 800m – треће место

Ивановић Марија II2 -- скок у даљ – друго место, штафета 4x100m – друго место

Гаузановић Анђела II3 штафета 4x100m – друго место

Цветковић Ања IV2 члан екипе - резерва

Јовић Маја на 400 и Ивановић Марија у скоку у даљ по резултату су се пласирале на међуокружно такмучење.

Стони тенис – окружно такмичење 10.10.2019.

Голић Лука – IV2 1. место појединачно и екипно

Станојевић Богдан - III1   - 1. место екипно

Ћирковић Никола - I2 - 1. место екипно

Голић Лука у синглу ( појединачно ) и сва 3 такмичара у дублу ( екипно) – пласирали су се за републичко такмичење – које ће се одржати у Н. Саду

Женска екипа – освојила је 2. место – екипно

Миленковић Милица – IV3 - 2. место појединачно ( сингл )

Марјановић Светлана III1

Булутић Наташа IV3

Радуловић Тамара IV6

Питић Даница - III2

Вођа екипа : Драган Опачић


Кошарка – општинско такмичење – 15.10.2019.

Економска школа – Пољопривредна школа ( 41: 37 )

  1. Станковић УрошI2
  2. Петронијевић ТодорIII2
  3. Лазић ВукII2
  4. Петровић МатејаII2
  5. Чупић МихајлоI3
  6. Симић ЛазарIII2
  7. Јанковић ПетарIII1
  8. Додеровић Никола IV3
  9. Ђорђевић Вук IV1
  10. Митровић Урош I3

Мали фудбал

Поводом дана школе 10.10.2019 одиграна је пријатељска утакмица пољопривредна и економска школа.

  1. Милошевић Денис IV3
  2. Добросављевић Алекса IV6
  3. Станковић Александар III2
  4. Станковић ОгњенIII2
  5. Пујкиловић Стефан III2
  6. Мирковић Немања IV1
  7. Павловић Лазар IV3
  8. Чупић Михајло I3
  9. Иванишевић БобанIII2
  10. Михајловић Драган III2

Резултат 8:1 за Пољопривредну школу.


Вођа екипа : Драган Опачић

sport (1)

sport (2) sport (3)

sport (4)sport (5)

  sport (6) sport (7)