• republicko_vet00.jpg
  • republicko_vet09.jpg
  • republicko_vet10.jpg

Општинско такмичење из историје

У недељу, 17. марта 2019., наша школа је била домаћин општинског такмичења из историје. Организатор такмичења је Друштво историчара Србије „Стојан Новаковић“.

На такмичењу су учествовали ученици из Пољопривредне школе са домом ученика „Соња Маринковић“, Техничке школе са домом ученика „Никола Тесла“, Медицинске школе, Економско-трговинске школе, Политехничке школе и Пожаревачке гимназије.

Ученик наше школе Којић Лука је освојио прво место, а Тирнанић Александар и Ђуричић Милица из Медицинске школе су освојили треће место у категорији за ученике првих разреда средњих стручних школа.

Живковић Јелена је освојила треће место у категорији за ученике гимназије трећи разред и Шега Јелена је освојила треће место у категорији за ученике гимназије четврти разред.

Добрица Филиповић, управник дома, поздравља учеснике такмичења

професор ментор Душица Пантовић и Лука Којић